Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /var/www/clients/client90/web3083/web/lap_sablon2.php on line 17 a fűtési gondot hatékonyan megoldja, a király geosolar fűtéstechnika - olcsofutes - sokoldal.hu
a fűtési gondot hatékonyan megoldja, a király geosolar fűtéstechnika
Az alacsony hőmérsékletű fűtésekhez kevesebb energia szükséges, a helykihasználás miatt is a mennyezetfűtés az egyik új irány a falfűtés mellett.
Nagy előnye, hogy a felfűtési idő nagyon rövid. A hőt, sugárzással adja át, úgy mint a nap. Az alacsony hőmérsékletű energiák, mint a napenergia és a hőszivattyú, kondenzációs kazán (mind 50 C° alatt) remekül összeilleszthetők
Vállaljuk az épületgépészeti új és felújítási, munkák korszerű energiatakarékos rendszerek kivitelezését.
Falfűtés,
padló és térfűtés,
szolár napenergia hasznosítása,
levegős hőszivattyú (Levegőkazán)
fa és vegyes tüzelésű kazánok,
vízteres kandallók,
világszínvonalú faelgázosító kazánok
és kondenzációs gázkazánok
A kondenzációs kazán működése:
A lényeg megértéséhez pontosítsunk két fogalmat,
a földgáz elégetésekor, széndioxid és víz keletkezik + hő szabadul fel.
A tűzelőanyagok elégetésekor keletkező
összes hőmennyiséget ÉGÉSHŐ-nek nevezzük.
A Hasznosítható hőmennyiség pedig aFŰTŐÉRTÉK.
Égéshő-Veszteségek=FŰTŐÉRTÉK
Ezek a fogalmak jóval a kondenzációs kazánok megjelenése előtt (Kb 40-50 évvel korábban) keletkeztek.
Korábban is, most is, a hatásfokot a fűtőértékből számítjuk, ezért fordulhat elő 100% feletti hatásfok, mert ha az égéshőből számolnánk, akkor közelebbi számot kapnánk a valósághoz és nyilvánvalóan 100% alatti lenne a hatásfok számításunk is.
Az égéstermékben található nedvesség vízgõz formájában van jelen és az így a kéményen keresztül távozik, akkor az égéskor kinyerhetõ hõmennyiséget fûtõértéknek nevezzük. Ha a vízgõz kondenzálásával nyerhetõ energiát is figyelembe vesszük, akkor égéshõrõl beszélünk.
Kondenzációs kazán alkalmazásával az a célunk, hogy az égéshõ és a fûtõérték közötti energiamennyiséget az égéstermékben található vízgõz kondenzáltatásával a hõtermelõben hasznosítsuk. A jelenlegi gyakorlat szerint a kazánok hatásfokértékeit a fûtõértékre vonatkoztatják, mert a korábban alkalmazott technológia nem tette lehetõvé a tartós kondenzátum képzõdést a hõtermelõ károsodása nélkül. Emiatt a fûtõértéket tekintették 100%-osan felhasználható energiamennyiségnek. A fennmaradt gyakorlat miatt a kondenzációs kazánokra 100% feletti „hatásfokok” adódnak, ami nyílván nem az energia-megmaradás törvényének megsértésébõl, hanem a viszonyítási alap megválasztásából következik. A kazángyártók információs kiadványaikban ezt a gyakorlatot követik.
A kondenzációs kazánok hõcserélõjében az égésterméket a harmatponti hõmérsékletnél alacsonyabb értékre kívánjuk hûteni. A földgáz esetén a harmatponti hõmérséklet általában 57°C. Elmondható, hogy 50°C-nál alacsonyabb visszatérõ hõmérséklet esetén tartós kondenzáció lép fel. Meg kell jegyezni, hogy a magas hatásfok nem kizárólag a kondenzáció során visszanyert energiának köszönhetõ, hanem a rendkívül alacsony füstgáz-, sugárzási-, és készenléti veszteségnek is következménye.
Égéstermék elvezetés Az alacsony füstgázhõmérséklet miatt a kondenzációs kazánok ventilátoros égéstermék elvezetéssel rendelkeznek. Általában nem használhatók a hagyományos kazánoknál megszokott alumínium turbócsövek, hanem a kondenzátum képzõdést elviselõ speciális mûanyagcsöveket kell alkalmazni.
Kondenzátum elvezetés A mûködés során keletkezõ kondenzátumot el kell vezetni. Ez naponta több liter víz is lehet. Háztartási méretû készülékek semlegesítõ berendezés nélkül is a lefolyóhálózatba köthetõk.
Méretezés Ha a kiszámolt hõigény két kazánméret közé esik, a kisebbet kell választani.
Energiatakarékosság
A kondenzációs készülékek különösen elõnyösen alkalmazhatók alacsonyhõmérsékletû fûtési rendszereknél, például padlófûtésnél, falfûtésnél. Ekkor az egész fûtési szezonban kondenzációs üzem érhetõ el.
A magasabb hõmérsékletre méretezett radiátoros fûtéseknél is ki tudjuk azonban használni a kondenzációs technika elõnyeit. A méretezési külsõ hõmérséklet (-15C°) elõfordulási gyakorisága egy fûtési szezonban csak pár nap. Nulla fok körüli külsõ hõmérsékletnél a rendszer már alacsonyabb vízhõmérsékleten üzemelhet, ezáltal a kazánunk is kondenzációs üzemmódban működhet.
Egyre több régi épületet látnak el utólagos hõszigeteléssel, ablakokat cserélnek, ezáltal az épület hõvesztesége jelentõsen csökken. Ha még azt is figyelembe vesszük, hogy a régi rendszereket jelentõsen túlméretezték, akkor látható, hogy a kondenzációs készülék alkalmazása radiátoros fûtések esetében is gazdaságos lesz.